Haber

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı

ensonhaber.com

Bir yanda sahada çalışan Kılıçdaroğlu, diğer yanda özel toplantılarla seçim öncesi zemin oluşturmaya çalışıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugünkü adresi Mustafa Sarıgül oldu.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, TDP Genel Lideri Mustafa Sarıgül’ü parti merkezinde ziyaret etti.

Basın açıklaması yaptılar

Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından iki genel lider basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Halil İbrahim tablosunu büyütmemiz lazım”

Kemal Kılıçdaroğlu görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’nin önümüzdeki süreçte değişime ihtiyacı var. Gerçekten de Türkiye’nin bir bahar havasına ihtiyacı var. Bahar havasını yakalamalıyız. Halil İbrahim tablosunu büyütmemiz lazım. Türkiye’de anneler, babalar, öğrenciler, gazeteciler, televizyoncular ve hayatın her alanında çalışan insanlar büyük ilgi görüyor. Bu kaygıyı ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bunun için birlikte olmak, Türkiye’yi birlikte yeniden inşa etmek, demokrasiyi getirmek, kadın-erkek eşitliğini sağlamak gerekiyor.

“En doğru aday Kılıçdaroğlu’dur”

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyeti partisinin genel merkezinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Sarıgül, şunları kaydetti:

Kılıçdaroğlu ile ne zaman bir araya gelsek Türkiye’nin sorunlarını konuşuyoruz ve o sorunları konuşmaktan her zaman keyif alıyoruz. Bugün çok keyifli bir görüşme gerçekleştirdik. TDP olarak demokratik parlamenter sistemden yana bir partiyiz. Tarafsız bir cumhurbaşkanı, güçlü bir parlamento ve bağımsız bir yargı talep ediyoruz. Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’mizi demokratik parlamenter sisteme geçirmek için doğru aday olduğuna inanıyorum. Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’mizi raylara oturtacak aday olduğuna inanıyorum. TDP olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz.

Mustafa Sarıgül, ziyareti için CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti.

bogazkalehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu