Haber

Bakan Derya Yanık: “Toplam 2 milyar 417 milyon TL Evde Bakım Yardımını hesaplara yatırmaya başladık”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ağır engelli vatandaşlar ve bakıma muhtaç ailelerine ekonomik zemin sağlamak amacıyla bu ay toplam 2 milyar 417 milyon TL’lik Barınma Yardımı’nı hesaplarına yatırmaya başladıklarını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engellilerin öncelikle aileleri ile birlikte desteklenmesi düşüncesiyle 2006 yılında başlatılan Evde Bakım Yardımı ile bakıma muhtaç ve çalışamayan ağır engelli yakınları olan vatandaşlara hatırlattı. Onlarla ilgilenirler, desteklenirler.

Bakan Yanık, 2023 yılının Ocak-Temmuz dönemi için 3 bin 336 TL olan Evde Bakım Yardımının 4 bin 336 TL’ye çıkarıldığını belirterek, “Bu ay ağır hastalara yönelik Yatılı Bakım Yardımı için toplam 2 milyar 417 milyon TL ödendi. bakıma muhtaç engelli vatandaşlarımız ve aileleri.Yardımları hesaplara yatırmaya başladık.Bu ay 564.000 vatandaşımız Evde Bakım Yardımından faydalanıyor.Tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı ödemeler diliyorum.Bakanlık olarak bizler engellilerin eğitim, sağlık, güvenlik ve istihdam gibi temel haklarına tam olarak ulaşabilmeleri için hak temelli bir bakış açısıyla çalışıyoruz. Politikalar geliştirmeye devam edeceğiz” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu