Yaşam

Siyasi İletişimci Ferhat Murat: AK Parti Alevilere hizmet getirdi

ensonhaber.com

Siyasi Bağlantıcı Ferhat Murat, seçimlere 23 gün kala Ensonhaber Gündem Özel’de İlker Koç’la birlikte siyasetteki mezhep çatışmalarını değerlendirdi.

“Çok ciddi reformlar yapıldı”

Muhalefetin oylarının aşağı yönde ilerlediğini vurgulayan Murat, muhalefetin ülkeyi kutuplaştırarak oy oranını yükseltmeye çalıştığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

AK Parti iktidarı döneminde özellikle azınlık grupları ile Aleviler ve Ermeniler hizmet anlamında büyük hizmetler aldılar. Son 20 yılda, cumhuriyetin kuruluşundan bu yana ilk kez devlet düzeyinde ele alındı. Alevi atölyeleri düzenlendi. Alevilik, gençlerin hatasız öğrenmesi adına eğitim müfredatına alındı. Alevi Bektaşi Müzesi kuruldu. Devlet, Dersim katliamı için özür diledi. Bazı üniversitelerde Alevi araştırma merkezleri kuruldu. Madımak Oteli müzeye dönüştürüldü. Alevilerin motamot hac ziyareti için Kerbela’ya gitmelerinin yolu açıldı. Yurt dışındaki vatandaşlarımız için Diyanet, Alevi dedeleri maaşlarını ödeyerek atadı. Yurt genelindeki tüm cemevlerinin de ihtiyaçları karşılandı. Bu iktidarın Alevi vatandaşlarımız için reform diyebileceğimiz belki de konuşulması bile mümkün olmayan çok önemli konuları hayata geçirdiğini düşünüyorum.

“Cumhurbaşkanı adayı artık Alevi olduğunu açıkça ifade edebiliyor”

Bu konuda Sayın Erdoğan’a karşı çıkılmasının Kılıçdaroğlu’nun lehine olacağını düşünmüyorum. Aslında toplum tarafından daha iyi tanınmasına izin verildi.

Cumhurbaşkanı adayının Alevi olduğunu açıkça söyleyebilmesi bile en büyük kazanımlardan biri.

liceajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu