Ekonomi

ISIB’den HVAC&R Senegal Fuarına Milli Katılım Organizasyonu

İklimlendirme Sanayii İhracatçıları Birliği (ISIB), 23-25 ​​Şubat tarihleri ​​arasında Senegal’in başkenti Dakar’da düzenlenen HVAC&R Senegal Fuarı’na milli katılım düzenledi.

Türkiye’den İSİB ile birlikte 6 firmanın katıldığı fuarda İklimlendirme Sanayii İhracatçıları Birliği’ni temsil ediyor. Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer DuyarVe Okan Murat Erenoğlukatıldı.

Resmi açılışını Senegal Ticaret ve Çevre Bakanı Abdou Karim Fofana’nın yaptığı fuara iklimlendirme sektörünün yanı sıra yapı malzemeleri, makine ve otomotiv sektörlerinden firmalar katıldı. Senegal Ticaret ve Çevre Şehircilik Bakanı Fofana da ISIB standını ziyaret ederek yönetim kurulu üyelerinden bilgi aldı.

Fuar öncesinde Türkiye Cumhuriyeti Dakar Büyükelçisi Hatice Işık Sağman’ı ziyaret eden ISIB Yürütme Kurulu üyeleri, ülkenin genel durumu ve ticari potansiyelleri hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ziyarete Türkiye Senegal İş Kurulu Başkanı Momar Diouf da katıldı. Türkiye Cumhuriyeti Dakar Büyükelçisi Hatice Işık Sağman da fuar boyunca ISIB ve ulusal iştirak stantlarını ziyaret ederek firma yetkilileri ile görüşmeye geldi.

Milli Katılım organizasyonunun başarılı olduğunu ifade eden, ISIB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Duyar, Fuarla ilgili şunları söyledi: “Son yıllarda Senegal’in petrol ihraç eden bir ülke haline gelmesiyle birlikte ülkenin genel ekonomik ve ticari gidişatı olumlu yönde ilerliyor. Yurdun çeşitli yerlerinde inşaat ve altyapı çalışmaları devam ediyor. Burada yürütülen değerli projelerde Türk firmalarının öne çıktığını görüyoruz. Bu projelerin kaliteli ve üst düzeyde olması nedeniyle Türk iş insanlarına ve Türkiye’ye yönelik olumlu bir bakış açısının yüksek olduğunu gözlemledik. Fuarda hem katılımcı firmalarımızın temsilcileri hem de kendimiz ile şubemizi ve çalışmalarımızı tanıtma anlamında nitelikli ve verimli toplantılar gerçekleştirdik. Kurduğumuz iş birliği ile mevcut ihracatımızın artacağına inancımız tamdır. Ancak Senegal’in Afrika Birliği kapsamında 8 ülke için bir merkez olması ve Büyükelçimiz Hatice Parıltı Sağman’ın ticari bakış açısı ve ilgisi ve Ticari Temsilcimizin ticari perspektifi ve ilgisi nedeniyle yurt içinde şubemizin gelişmesinde ve büyümesinde büyük bir avantaj görüyoruz. Danışman Salih Zeki Erdal. Senegal-Türkiye İş Konseyi’ndeki ticari bağlantılarımızın gelişmesine güçlü bir perçinleme sağlıyor. Önümüzdeki dönemde ülkeye bir Ticaret Heyeti düzenlemeyi planlıyoruz. ISIB olarak ihracatçılarımıza pazarlamadan bağlantıya her alanda destek vermekten gurur duyuyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu