Haber

ABD, Ukrayna’ya yönelik saldırılarda Rusya’yı destekleyenlere yaptırım uyguluyor

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD Dışişleri Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı’nın, Ukrayna’ya yönelik saldırılarının temelinde Rusya’nın olduğu gerekçesiyle yaklaşık 120 kişi ve kuruluşa yaptırım uyguladığını açıkladı.

ABD’nin Rusya’ya yönelik yaptırımları devam ediyor. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken yaptığı yazılı açıklamada, ABD Dışişleri Bakanlığı ve Hazine Bakanlıklarının Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarını pekiştirdiği gerekçesiyle yaklaşık 120 kişi ve kuruluşa yaptırım uyguladığını ve söz konusu yaptırımlarla Ukrayna’nın işgalinden Rusya’yı daha fazla sorumlu tutmak istediğini belirtti. ve savaş yeteneklerinin azaltılmasının amaçlandığını söyledi.

Yaptırımların Rusya’nın kritik maddelere erişimini ve uluslararası finans sistemini kullanmasını kısıtlayacağını ve gelecekteki enerji üretim ve ihracat fırsatlarını engelleyeceğini belirten Blinken, yaptırımların Rusya’ya yaptırımları atlatması için yardım edenler üzerinde baskı oluşturacağını da duyurdu.

Yaptırım uygulanan kuruluşların ortasında lojistik, teknoloji, enerji ve savunma sektörlerinde faaliyet gösterenler yer alıyor. – WASHINGTON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu